İstanbul Akrilik Zemin Kaplama

İstanbul Akrilik Zemin Kaplama

İstanbul’da Akrilik Zemin Standart Sistem ve Cousion Akrilik Sistem olarak iki seçenekte uygulanabilmektedir. Genellikle açık spor alanlarında kullanılan su bazlı bir zemin kaplama türüdür. Şehrimizde Asfalt yada beton zemin üstü akrilik kaplama yapılmaktadır.

Akrilik Zemin Kaplama kullanım alanları nerelerdir?

Akrilik Kaplama, tenis kortları,basketbol sahaları, bisiklet yolları, voleybol sahaları gibi spor sahalarının zeminlerinde kullanılır.

Alt Zeminin Ne Olması Gereklidir?

Akrilik Kaplama uygulamasının yapılabilmesi için zemin asfalt ya da beton olmalıdır. Başka hiçbir zemin üzerine uygulama yapılmaz. Zemine %0,5 – %0,10 arasında meyil verilmelidir. Yüzey mümkün olduğu kadar pürüzsüz olmalıdır. Beton yada asfalt altyapıdan kaynaklanan su göllenmeleri akrilik kaplama ile GİDERİLEMEZ.

Akrilik Zemin Ne Zaman Uygulanır?


Akrilik Kaplama yapılabilmesi için beton yada asfalt yüzeyinin kürünü tamamlamış olması, havanın yağışsız, güneşli ve sıcak olması gerekmektedir. Sıcaklık ortalaması Önerilen 15 C – 20 C arasında dır. Uygulaması süresi sistem katma sayısına göre 3-7 gün arasında dır.

Akrilik Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır?

Akrilik Kaplama, istenilen renklerde 2 – 3 mm kalınlığında uygulanır. Uygulama talebe göre 4-8 kat arasında olabilmektedir.

1. Kat: ASTAR / 1 kat uygulanır
2. Kat: Dolgu Katmanı / 1-3 kat uygulanır
3. Kat: Yastık Katmanı / 1-3 kat uygulanır
4. Kat: Renklendirme / 2 kat uygulanır

+905555491883